Strecha Zimného štadiónu O. Nepelu v Bratislave

Hokejové MS si môžete vychutnať pod strechou z Fatrafolu

Medzi jedno z najvýznamnejších podujatí, ktoré sa v roku 2019 uskutočnia na Slovensku patria nepochybne Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Centrom Majstrovstiev sveta bude najmodernejšia hokejová hala na Slovensku, ktorou je štadión Ondreja Nepelu v Bratislave.
História štadióna sa začala písať už v roku 1940, kedy na jeho mieste vznikla prvá ľadová plocha. Pokiaľ štadión dostal dnešnú podobu prešiel niekoľkým etapami modernizácie a rekonštrukcií. Okolo štadióna boli postavené tribúny, v roku 1958 bolo realizované zastrešenie. Ďalšia výrazná rekonštrukcia sa uskutočnila v roku 1992, kedy bolo realizované nové zastrešenie a zvýšenie kapacity.
Snímka  1280px-Samsung_Aréna_z_druhej_strany
Najvýznamnejšou rekonštrukciou prešiel štadión v rokoch 2009- 2011, kedy bolo zbúraných takmer 80 % existujúcej konštrukcie štadióna. Pri tejto rekonštrukcii hala dostala novú konštrukciu, moderný vzhľad a bola navýšená kapacita na 10 055 miest s pristavaním druhej tréningovej plochy.
     Ako hydroizolácia striech nového zimného štadióna O. Nepelu bol použitý práve hydroizolačný systém Fatrafol, ktorý vďaka svojim kvalitatívnym parametrom dokáže spoľahlivo zastrešiť aj objekty takéhoto významu.
Na hydroizoláciu strechy bola použitá fólia Fatrafol 810 hrúbky 1,5 mm, ktorá bola mechanicky kotvená k podkladu. Celkovo bolo aplikovaných viach ako 15 000 m2 fólie. 

mechanicky-kotvene-strechyPohľad na fungujúcu strechu po 9 rokoch od realizácie nájdete v galérii:


2016 Fatraizolfa © All rights reserved